BAZÉNY

AKTUALITY A CENÍKY

GALERIE

SORTIMENT

KONTAKTY

 

 

 

.

Žumpy a jímky Český Brod - RealPlast


Váš dům není napojen na kanalizaci a nechce se vám shánět povolení k vypouštění odpadních vod? Víme, co potřebujete - žumpu RealPlast.

Kruhové nebo oválné žumpy typu KR/OR a KSR/OSR se využívají k zachycení splaškových a ostatních vod, obsahujících škodlivé látky, zejména z menších zdrojů, jako jsou rodinné domky, chaty, menší provozovny apod., u nichž není možné napojení na kanalizaci, ani použití lokálních čistírenských zařízení (domovní čističky, septiky).

Potřebný objem akumulačního prostoru žumpy se určuje pomocí vzorce V = n x q x t, kde n je ekvivalentní počet připojených obyvatel (EO) podle ČSN EN 1085, q je specifická průměrná denní spotřeba vody v litrech na obyvatele a den a t je časový interval vyprazdňování žumpy ve dnech.

.

 

 

 

 

Konstrukční řešení            Ceník

Žumpy - jímky se svislými žebry
Kruhová a oválná žumpa typu KR/OR je uzavřená vodotěsná kruhová nebo oválná nádrž, navržená a vyráběná v souladu s ČSN 75 6081, z homogenních polypropylenových desek tloušťky 8-12 mm (ČSN EN ISO 1873-1 a ČSN EN ISO 15013).

Válcové těleso žumpy je za studena skrouženo a svařeno technologií firmy LEISTER. Plášť žumpy je pro zpevnění opatřen svislými žebry daného průřezu. Víko nádrže je vyztuženo systémem radiálních žeber, která jsou přivařena k plášti na straně jedné a ke středovému sloupku (středovým sloupkům) na straně druhé. Středový sloupek je v celé své výšce vyplněn betonem. Dno žumpy je tvořeno kruhovou (oválnou) deskou. Ve stropě je umístěn průlez o rozměrech 600 x 600 x 200 mm, opatřený standardně pochozím víkem, zajištěným proti odkrytí a posunu šrouby.

Žumpy - jímky sendvičové
Kruhová a oválná žumpa typu KSR/OSR je uzavřená vodotěsná kruhová nebo oválná nádrž s dvěma stěnami mezi které se při montáži "napěchuje " betonová směs . Je navržená a vyráběná v souladu s ČSN 75 6081, z homogenních polypropylenových desek tloušťky 8-12 mm (ČSN EN ISO 1873-1 a ČSN EN ISO 15013).

Válcové těleso žumpy je za studena skrouženo a svařeno technologií firmy LEISTER. Víko nádrže je vyztuženo systémem radiálních žeber, která jsou přivařena k plášti na straně jedné a ke středovému sloupku (středovým sloupkům) na straně druhé. Středový sloupek je v celé své výšce vyplněn betonem. Dno žumpy je tvořeno kruhovou (oválnou) deskou. Ve stropě je umístěn průlez o rozměrech 600 x 600 x 200 mm, opatřený standardně pochozím víkem, zajištěným proti odkrytí a posunu šrouby.

Pozor! Jímky se svislými žebry a sendvičové nelze osadit do míst se zvýšenou hladinou spodní vody. V případě výskytu spodní vody lze po konzultaci jímky rozměrově upravit.

jímky (žumpy) kruhové a oválné jednoplášťové
KR 1 KR 2 KR 3 KR 4 KR 5 KR 6
KR 7 KR 8 KR 9 KR 10 KR 11 KR 12
OR 1 OR 2 OR 3 OR 4 OR 5 OR 6

 

jímky kruhové a oválné dvouplášťové (sendvičové),
beton se hutní v prostoru mezi plášti
KSR 1 KSR 2 KSR 3 KSR 4 KSR 5 KSR 6
KSR 7 KSR 8 KSR 9 KSR 10 KSR 11 KSR 12
OSR 1 OSR 2 OSR 3 OSR 4 OSR 5 OSR 6